Tek Kademeli Salyangozlu

Norm Pompalar

Norm pompalar yatay milli, salyangozlu, tek kademeli, uçtan emişli, kapalı çarklı santrifüj pompalardır. Ana boyutlar TS EN 733 standardlarına, emme ve basma flanşları EN 1092-2 / PN 16’ ya uygundur. Emme ve basma flanşları isteğe bağlı olarak ANSI/ASA flanş normunda üretilebilmektedir. Çarklar ISO 1940 Class 6.3’e uygun olarak dengelenmiştir. Arkadan sökülebilir tasarım sayesinde, salyangozu boru tesisatından ayırmadan yatak ve rotor grubu sökülebilir.

Norm pompalar aşındırıcı olmayan, içinde elyaf, katı parçacıklar bulunmayan, düşük viskoziteli temiz veya az kirli sıvıların transferinde kullanılır.


Monoblok Pompalar

Monoblok pompalar salyangozlu, tek kademeli, uçtan emişli, kapalı çarklı santrifüj pompalardır. Ana boyutlar TS EN 733 standartlarına, emme ve basma flanşları EN 1092-2 / PN 16’ ya uygundur

Monoblok pompalar aşındırıcı olmayan, içinde elyaf, katı parçacıklar bulunmayan, düşük viskoziteli temiz ve az kirli sıvıların transferinde kullanılır. Mil sızdırmazlığı mekanik salmastra ile sağlanmaktadır.


Kimyasal Proses Pompaları

Kimyasal proses pompaları yatay milli, salyangozlu, tek kademeli, uçtan emişli, kapalı veya yarı açık çarklı santrifüj pompalardır. Ana boyutlar TS EN 22858/ISO 2858 standartlarına, emme ve basma flanşları TS EN 1092-2 / PN 16’ ya uygundur. Çarklar ISO 1940 Class 6.3’e uygun olarak dengelenmiştir. Arkadan sökülebilir tasarım sayesinde, salyangozu boru tesisatından ayırmadan yatak grubu ve rotor grubu sökülebilir.

Kimyasal proses pompaları içinde elyaf, katı parçacıklar bulunmayan, düşük viskoziteli temiz veya az kirli sıvıların transferinde kullanılır.


Sıcak Su ve Jeotermal Pompaları

Sıcak su ve jeotermal pompaları yatay milli, salyangozlu, tek kademeli, uçtan emişli, kapalı çarklı, ağır hizmet yatak gruplu, merkezden ayaklı santrifüj pompalardır. Emme ve basma flanşları TS EN 1092-2 / PN 25’ ya uygundur. Çarklar ISO 1940 Class 6.3’e uygun olarak dengelenmiştir. Arkadan sökülebilir tasarım sayesinde, salyangozu boru tesisatından ayırmadan yatak grubu ve rotor grubu sökülebilir.

Sıcak su ve jeotermal pompaları içinde elyaf, katı parçacıklar bulunmayan, jeotermal suların ve düşük viskoziteli temiz veya az kirli sıvıların transferinde kullanılır.