AR-GE PROJE DESTEKLERİMİZ

AR-GE PROJE DESTEKLERİMİZ

Ürün Gamının Belirlenmesi

Üreticinin talebi doğrultusunda ihtiyacın belirlenmesi, proje hesabı, malzeme seçimi (özel pompalarda), taslak çizimleri, karar aşaması, proje resimlerinin oluşturulması, 3D analiz datalarının oluşturulması, analiz sonuçlarına göre projenin onaylanması imalat ve montaj resimlerinin hazırlanması aşamalarından oluşmaktadır.

Konstrüksiyon ve Tasarımların Yapılması

Projesi onaylanan pompaların konstrüktif tasarımlarının yapılarak teknik resimlerinin çizilmesi, 3 boyutlu parça resimlerinin bilgisayar ortamında oluşturulması.

Tasarım verisi olmayan pompa modellerinin bilgisayar destekli tasarım (CAD), bilgisayar destekli mühendislik (CAE) ve tersine mühendislik (Reverse Engineering) metodlarını kullanarak 3 boyutlu tasarım verilerinin bilgisayar ortamında oluşturulması.

Pompa Model Resimlerinin Hazırlanması ve CNC Tezgahlarda İşlenmesi

Bilgisayar ortamında 3 boyutlu parça resimleri hazırlanmış olan pompa gövde, çark ve üretimi yapılacak döküm parçaların model resimlerinin hazırlanması, takım yollarının (CAM) oluşturulması.

Takım yolları oluşturulmuş parçaların CNC (Computer Numerical Control) tezgahlarda döküm modelinin ahşap veya alüminyum olarak işlenmesi.

Dökümantasyon

Projesi yapılacak olan pompa grubuna ait teknik resimlerin, katalog, broşür, bakım, onarım, montaj ve işletme talimatlarının hazırlanması.